سطوح کاربری و احراز هویت
به ‌منظور رعایت حقوق کاربران محترم و کاهش ریسک معاملات در اکسفینیتو و همچنین ایجاد فضایی کاملاً سالم و بدون دغدغه برای کاربران فعال، سیستم جدید احراز هویت در اکسفینیتو با تعریف سطوح حساب کاربری، ایجاد گردید.
مزایای سیستم احراز هویت جدید عبارت است از:
تسهیل استفاده از خدمات اکسفینیتو برای کاربران در سطوح پایین‌تر
امکان ارائه خدمات حرفه‌ای‌تر به کاربران در سطوح بالاتر با در نظرگرفتن مزایای ویژه
سالم سازی حداکثری فضای معاملاتی در اکسفینیتو
سطح 1
کاربرانی که ایمیل، موبایل، کد ملی (به همراه کارت ملی) و اطلاعات حساب بانکی تأیید شده در سیستم داشته باشند در این سطح قرارمی‌گیرند. امکان واریز رمزارز به‌ صورت نامحدود و همچنین امکان مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به ‌صورت نامحدود برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت. سقف واریز ریالی برای کاربران این سطح 500 هزار تومان در 24 ساعت اخیر است. سقف برداشت رمزارز در 24 ساعت اخیر معادل 100 میلیون تومان و سقف برداشت ریالی معادل 20 میلیون تومان می‌باشد. مجموع برداشت رمزارز و ریال در 24 ساعت اخیر می‌بایست کمتر از 100 میلیون تومان باشد. سقف مجموع درخواست‌های برداشت برای کاربران این سطح در 30 روز اخیر، 500 میلیون تومان است.
سطح 2
کاربرانی که ایمیل، موبایل (به نام کاربر)، کد ملی (به همراه کارت ملی و عکس سلفی)، اطلاعات حساب بانکی و همچنین تلفن ثابت تأیید‌ شده در سیستم داشته باشند در این سطح قرار می‌گیرند. امکان واریز ریالی از طریق درگاه شتابی با توجه به ابلاغیه‌ بانک مرکزی کابران با هر کد ملی می‌توانند حداکثر 25 میلیون تومان روزانه به صرافی‌ها در حوزه‌ رمزارز واریز داشته باشند. همچنین امکان مبادله در بازارهای رمزارز به رمزارز و رمزارز به ریال به‌ صورت نامحدود برای کاربران این سطح وجود خواهد داشت. سقف برداشت رمزارز و ریال در مجموع در 24 ساعت اخیر معادل 200 میلیون تومان (100 میلیون تومان سقف برداشت ریالی و 100 میلیون تومان سقف برداشت رمزارز) می باشد. سقف مجموع درخواست‌ها برای کاربران این سطح در 30 روز اخیر، 1 میلیارد تومان است.
سطح 3
کاربرانی که در مدت زمان فعالیت حداقل 500 میلیون تومان واریز ریالی داشته‌اند، همچنین حداقل مجموع ارزش برداشت‌های تومانی ورمزارزی انجام شده در 30 روز اخیر معادل 1 میلیارد تومان بوده است، می‌توانند به منظور ارتقا به سطح سه کاربری با مراجعه به پشتیبانی درخواست خود را ثبت نمایند.در سطح سه، امکان واریز رمزارز به ‌صورت نامحدود و امکان واریز تومانی به صورت شتابی مشابه سطح دو است. شایان ذکر است کارمزدها در سطح سه کاربری هیچ تفاوتی با سطوح کاربری دیگر ندارد. همچنین امکان مبادله در کلیه بازارها در این سطح وجود خواهد داشت. مجموع سقف برداشت تومان و رمزارز در 24 ساعت اخیر معادل 1 میلیارد تومان و در 30 روز اخیر، 15 میلیارد تومان است.
سطح ویژه
تماس با پشتیبانی
فرآیند تایید هویت
به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در پنج مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.
تایید ایمیل: پس از ثبت ‌نام در اکسفینیتو، یک لینک تایید به آدرس ایمیل ثبت ‌نامی شما ارسال می‌گردد. با تایید این لینک مرحله اول تایید هویت انجام خواهد شد.
تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در اکسفینیتو موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروزمشکل همین خواهد بود. برای ارتقاء به سطح 2 کاربری، شماره تلفن همراه می‌بایست به نام خود کاربر باشد.
تایید کارت ملی: در این مرحله با آپلود نمودن یک عکس با کیفیت از کارت ملی، شماره ملی شما تایید خواهد شد.
تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان واریز به حساب اکسفینیتو خود را خواهید داشت.
تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد. پس از این مرحله شما امکان برداشت از حساب اکسفینیتو خود را خواهید داشت.
تأیید تلفن ثابت و آدرس: به منظور ارتقاء به سطح 2 کاربری، ارائه تلفن ثابت الزامیست. در این مرحله توسط کارشناسان احرازهویت اکسفینیتو جهت تایید با تلفن ثابت تماس حاصل می‌شود.
تأیید تصوير احراز هويت: به منظور ارتقاء به سطح 2 کاربری، ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.